Mēs esam jauna, dzīvespriecīga un atraktīva ģimene. Evelīna ir mūsu pirmais bērniņš un īpaša saikne meitai ir ar tēti. Kad mēs viņu gaidījām, tētis Evelīnai lasīja pasakas – uzliekot roku uz vēdera. Tagad viņa ļoti mīl sarunāties ar tēti savā valodiņā. Ikdienā satiekamies ar draugiem un apmeklējam mazuļu mūzikas skoliņu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________

Evelīnas pirmie iespaidi saņemot lielo Milupas putru sūtījumu

Kad sākām pakot ārā sūtījumu, tas gods tika mazajai Evelīnai un viņa bija sajūsmā! Kad lielā paka bija pagrozīta, aptaustīta un pat aplaizīt tika mēģināts – mēs to atvērām vaļā. Attaisot vaļā bijām patīkami pārsteigtas par putru skaitu, kā arī ļoti priecājāmies, ka ”nakts” putriņa arī ir iekļauta sūtījumā, jo tā ir viena no Evelīnas mīļākajām putriņām.

Evelīna

___________________________________

Evelīnas vaniļas sapnis

Savu garšas kārpiņu lutināšanu mēs sākām ar „Mannas biezputru ar pienu un vaniļas garšu”. Šī putra tika izvēlēta kā pirmā, jo mamma ir īsts vaniļas fans un protams, ieraugot vaniļas ziedu uz iepakojuma, es nespēju atturēties. Ik reizi, uzsākot ēdienreizi, pirmā karote tiek kārtīgi izgaršota, tas arī prasa noteiktu laiku, lai Evelīna varētu saprast garšo viņai vai nē! Kad pārvarēta pirmā vērtēšanas barjera, varam pa īstam sākt ēst. Mannas biezputru mēs ēdām ar lielu azartu. Parasti mūsu maltītes mēdz ievilkties, bet šīs putras bļodiņa tika izēsta ļoti īsā laikā, kas ļauj man spriest, ka bērnam patiešām garšoja, tāpēc nolēmu, ka varētu uztaisīt papildporciju, bet no tās Evelīna notiesāja tik pāris karotes. No tā var izdarīt secinājumus, ka ar vienu porciju, kuras lielums noteikts pagatavošanas instrukcijā, bērnam var pietikt maltītei. Nākamā ēdienreize mums pienāca nedaudz vairāk, kā pēc divām stundām. Protams, putriņa, kas palika pāri zudumā negāja, un mamma atļāva bērniņam mācīties darboties ar karoti pašai! ;)

EvelīnaEvelīna

Mammas novērojumi: pirmkārt, ļoti priecē putras konsistence. Jau šķaidot ūdenī sapratu, ka ar šo produktu nebūs problēmu. Ir gadījušās putras, kuras sataisi precīzi pēc norādījumiem, bet putra sanāk tik bieza, ka karote var palikt stāvus, un tad nākas vēl šķaidīt -viegli pagatavojamā -izšķīstot nepaliek kamolu -vaniļas garša ir viegla un neuzbāzīga -piesaista iepakojuma dizains -pēc dažu dienu novērojumiem alerģiskās reakcijas nebija, par ko es raizējos, jo putras ar pienu esam sākušas ēst salīdzinoši nesen -priecē arī vitamīnu klātbūtne un cukura neesamība. Kopumā, mums „Mannas biezputra ar pienu” labi garšoja. Domāju, ka turpmāk, mannas biezputru pievienosim savai ēdienkartei. Kā zināms, paēdis bērniņš – ir laimīgs bērniņš, un tas ir katru vecāku sapnis. ;)

Evelīna

______________________________________

Garšu ceļojums turpinās

Kā otru, mēs nolēmām pagaršot „Biezputru ar augļiem un pienu” .  Kā parasti patiess prieks un uztraukums pārņēma Evelīnu ieraugot savu rozā bļodiņu. Bērns nevarēja sagaidīt, kad mamma beidzot pabeigs taisīt putriņu, jo zināja, ka viņu atkal sagaida, kas īpaši gards. Pagaršojot ,mēs sapratām, ka mūsu abu pūliņi ir attaisnoti un jutāmies gandarītas par to. Varēja redzēt, ka Evelīna arī šo putriņu ēda ļoti labprāt. Plati vēra vaļā muti un gandrīz vai neskatījās pa malām, kā tas notiek parasti ēdot dārzeņus. Notiesāja atkal īsā laikā, pamēģināja ēst pati, nošmulēja visu ko varēja un laimīga devās pie savām mantām.

EvelīnaEvelīna

Šoreiz nedaudz vīlos taisot putriņu, tā sanāca ar kamoliem, un ļoti bieza, nodomāju, ka pati kaut kur pieļāvu neprecizitāti taisot, bet arī nākamajā reizē īsti nesanāca pēc dotas proporcijas. Pirms devu bērnam, protams, garšoju pati. Biju pārsteigta par tik pazīstamu savas bērnības garšu, kā dominējošā man likās apelsīnu garša. Kā arī iepriekšējai putrai, priecē iepakojuma dizains, vitamīni un cukura neesamība, diemžēl šoreiz radās vēl kāds būtisks mīnus. Pēc pirmās pat maltītes parādījās alerģija. Uzreiz palika sārti vaigi, sākumā nodomāju, ka ārā vējš aprāva, bet nākošajā dienā, pēc 2. maltītes pa visu mazo sejiņu sameta  smalkas pumpiņas. Pieļauju domu, ka tas ir tā paša apelsīna pēc. Turpmāk šo putru nelietosim. Kopumā mums garšoja arī šī putra, pie tam mums abām. Ļoti žēl, ka tā īsti nederēja Evelīnas mazajam organismam.

EvelīnaEvelīna

Mūsu mīļā „nakts” putriņa Nu šo mēs dievinām! No visām putrām ko esam ēdušas šī garšo vislabāk. Par cik mums ir tikai 7 mēneši, pirms paša miedziņa mūsu mazulītei vēl gribās iedzert pieniņu, tāpēc šo gardumu ēdam vakarā, kā iepriekš pēdējo maltīti. Un tas nebūt netraucē saldam miedziņam. Ēdam pēc vecās shēmas- pirmo karoti rūpīgi izgaršojot, un tad ar plati atvērtu muti, lielā ātrumā. Ja es nekļūdos, tad šai uzlabotajai putrai ir pievienoti vēl daži augļi, kas padara tās garšu, pēc mūsu domām, perfektu.  Kā arī esmu ievērojusi, ka tā ir sātīgāka par pārējām, jo no brīža, kad sākām lietot šo putru, ejot gulēt Evelīna izdzer mazāk piena. Pilngraudu putra ar augļiem un pienu nenoliedzami ir Evelīnas favorīts! Vēl no Milupas putrām esam lietojuši „Milupa BIO 7 graudu biezputra”, bet šo tikai un vienīgi ar svaigu augļu vai dārzeņu papildinājumu. Man tā pati par sevi likās nedaudz rūgta. Bet kā pamats maltītei tā ir neapstrīdami laba. Tādu putru ar svaigiem augļiem vai ar Milupas kādas saldās burciņas piejaukumu mēs ēdam arī ļoti labprāt. Uzskatu, ka mums ir paveicies, un pagaidām nav tādu putru, kas Evelīnai negaršotu. Uz šo brīdi esam baudījuši tikai Milupa putras, un nekad zemākas cenas pēc,  es nepaņemšu man nepazīstama ražotāja putras kastīti.

EvelīnaEvelīna

Ar bērna piedzimšanu nekas nebeidzas, viss tikai sākās! ;)

EvelīnaEvelīna

_______________________________________

Visi punkti uz “i”

Pēc visu putru nogaršošanas varam izdarīt dažus secinājumus:

  • Mūsu mazajai princesei garšoja visas putras,  neskatoties uz to ka viens no veidiem izsauca alerģiju
  • ēda putras ļoti labprāt, ar lielu azartu,  priecājoties par katru jaunatklāto garšu
  • mammai arī garšoja putriņas, pat atcerējos savas bērnības garšu
  • tagad mūsu maltīte aizņem mazāk laika un sniedz gandarījumu mums abām

Mūsu kastē tika tādas putras, kā “”Mannas biezputra ar pienu”,  “Biezputra ar augļiem un pienu” un “Pilngraudu biezputra ar augļiem un pienu”. Izgaršojot visas putras, saprotam, ka Evelīnas neapstrīdams favorīts, tomēr ir “nakts” putriņa. Tā mums garšo vislabāk, ēdot to vakarā, pirms miega izdzeram mazāk piena, un bērniņam ir saldāks miegs. Garša ir maiga un patīkama.

Kā otro varam atzīmēt mannas putru, kas piesaista ar savu neuzbāzīgo vaniļas garšu un perfektu konsistenci. Esam veikuši arī dažus eksperimentus, pievienojot šai putrai banānu, un citā reizē mellenes. Rezultāts sajūsmināja mūsu mazo gardēdi.  Šīs divas noteikti lietosim arī turpmāk.    Kas attiecās uz biezputru ar augļiem un pienu, tad no tās esam spiesti atteikties, savu sārto vaigu un pumpiņu pēc. Es joprojām domāju, ka vainīgs ir apelsīns.

Runājot par pilnvērtīgu mazuļa uzturu, varu teikt, ka mēs mēģinām izvairīties no lielveikalos sastopamiem dārzeņiem, kuros ir daudz nitrātu un citu ne visai labu lietu. Iepriekš ēdām vecmammas pa vasaru sarūpētos un sasaldētos dārzeņus un ogas, bet tagad kad krājumi ir galā, pērkam saldētos dārzeņus veikalā.  Bez banāniem protams neiztikt, tos nākas pirkt daudz nedomājot, kas tur iekšā.

Arī pirms  šī projekta,  uzturā lietojām Milupa biezputras, kā arī augļu un dārzeņu biezeņus burciņās. Mani apmierina Milupas produktu pieejamība un veidu dažādība  veikalos.  Gribētos, lai ir arī lielāki iepakojumi, tā saucamās Mega pakas :) , man šķiet tas būtu māmiņai ērti. Un vēl ir tāda ideja, ka vienā iepakojumā varētu būt vairāku garšu veidi, tādās mazās paciņās, lai pietiek vienai maltītei. Tā mammas varētu sniegt savam mazulim izvēles iespēju.  Man šķiet tas arī būtu mammai ērti, nopērkot tādu iepakojumu bērns pagaršo vairāk veidu un tad māmiņa nākošajā reizē jau zin kura tieši putra garšo mazajam.

Akciju “No ģimenes ģimenei” vērtēju ļoti pozitīvi.  Tā deva mums iespēju atklāt jaunas garšas un piedzīvot skaistus, mīļus un  jautrus mirkļus. Tagad man ir vēl daži veidi, kā iepriecināt savu meitiņu.

Milupas komandai jāsaka liels paldies par to, ka jūs tādi esat! Bez cilvēka rokas un sirds šai pasaulē nekas nenotiek.  Mēs ar Evelīnu novēlam Jums sparu un gribēšanu strādāt, radošu, atbildīgu un kas ne mazāk svarīgs, draudzīgu kolektīvu, vēlmi un iespēju radīt ko jaunu un protams iedvesmu, lai tās neaptrūkstas.

Evelīna ar ģimeniEvelīna ar ģimeni

EvelīnaEvelīna

Es vēlos, lai mans bērns savā dzīvē būtu vesels un laimīgs, viss pārējais ir dzīves sīkumi. To pašu novēlu arī citām māmiņām! Lai veicas! ;)

_____________________________________

14. februārī, kad visapkārt virmo mīlestība, paziņojam to Milupa ģimeni, kas saņems noslēdzošo Milupa produktu grozu, kurā ir daudz gardu un veselīgu piedzīvojumu. Un tā ir Aļona Pennere ar meitiņu Evelīnu. Mīļi sveicieni!

Produktu_grozs_Facebook_Evelina2

 

Viens komentārs

  1. Santa pievienoja komentāru:

    Pati forsaka gimenite un Evelina musu lutekliite :*

Pievieno komentāru